| Wydział komunikacji Legionowo | Bankrut kolejnych linii lotniczych

Wydział komunikacji Legionowo

Bankrut kolejnych linii lotniczych

Bankrut kolejnych linii lotniczych Obecny rok nie był zbyt korzystny dla wielu linii lotniczych. Mimo że wciąż wzrasta zainteresowanie podróżami drogą podniebną, konkurencja jest aż tak duża że wielu przewoźników nie potrafi sprostać wymogom rynku. Oferty last minut a także promocje na bilety lotnicze sprawiają, że wiele linii zaczyna tracić pasażerów na korzyść innych osób. […]

Bankrut kolejnych linii lotniczych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bankrut kolejnych linii lotniczych

Obecny rok nie był zbyt korzystny dla wielu linii lotniczych. Mimo że wciąż wzrasta zainteresowanie podróżami drogą podniebną, konkurencja jest aż tak duża że wielu przewoźników nie potrafi sprostać wymogom rynku. Oferty last minut a także promocje na bilety lotnicze sprawiają, że wiele linii zaczyna tracić pasażerów na korzyść innych osób.

Kryzys dopadł także szwedzkie linie lotnicze, które musiały ogłosić swoją upadłość. Linie Skyways Express natychmiastowo odwołały wszystkie loty. Właściciele podjęli decyzje o tym, by dłużej nie sponsorować tych linii lotniczych, gdyż było to nieopłacalne. Skyways nie obsługiwały połączeń z Polską, natomiast oferowały sporo połączeń z Polską. Skyways sprzedawał bilety lotnicze do Kopenhagi, Manchesteru i Helsinek.

Nie tylko szwedzkie linie lotnicze przeżywały kryzys. W tym roku zawiesiły także działalność hiszpańskie linie Spanair. Linie istniały na podniebnym rynku aż 25 lat. Spanair musiał zrezygnować z ponad dwustu lotów. Głównym powodem upadku było przerwanie negocjacji z Qatar Airlines. Linie oferowały sporo połączeń z Barceloną, na czym głównie skorzystały tanie linie lotnicze Ryanair. Irlandzki przewoźnik zaczął oferować wiele promocji właśnie do Barcelony. Upadek każdych linii lotniczych powoduje zainteresowanie innych przewoźników. Podobnie było z węgierskim przewoźnikiem Malev. Rodzime linie lotnicze z Węgier również w tym roku podjęły decyzje o zaprzestaniu działalności. Najwięcej Malev oferował połączeń z Budapesztem, jednym z najpiękniejszych miast na wschodzie. O Budapeszt rozpoczęło walkę wielu przewoźników. Między innymi były to polskie linie lotnicze Lot a także Lufthansa. Prawdziwa bitwa o turystów rozpoczęła się jednak między wizz air a Ryanair. Wizz air odpowiedział natychmiastowo na upadek swojego sąsiada. Ryanair rozpoczął nowe połączenia także z Krakowa i portu lotniczego w Modlinie. Wizz air również będzie latał z Modlina.

W tym roku upadek ogłosiło aż sześciu przewoźników w całej Europie. Coraz większą popularnością cieszą się tanie linie lotnicze. Ogłaszają sporo promocji a bilety możemy zakupić nawet za kilka złotych. Dlatego tradycyjni przewoźnicy również rozpoczynają obniżać ceny aby nie stracić klientów.

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended