| Urząd komunikacji Legionowo | Hotel i restauracja w Wałbrzychu

Urząd komunikacji Legionowo

Hotel i restauracja w Wałbrzychu

Wałbrzych to miasto województwa dolnośląskiego, leżące na Pogórzu Zachodniosudeckim oraz w Sudetach Środkowych. Granice miasta miejscami leżą na zboczach, grzbietach gór, a nawet przebiegają na górskich potokach. Jest to niezwykle urokliwe miasto, z piękną panoramą gór, posiadające wiele zabytków, muzeów, ponieważ zaistniało już za panowania Bolesława Wysokiego, na początku dwunastego wieku. W czasie II wojny […]

Hotel i restauracja w Wałbrzychu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wałbrzych to miasto województwa dolnośląskiego, leżące na Pogórzu Zachodniosudeckim oraz w Sudetach Środkowych. Granice miasta miejscami leżą na zboczach, grzbietach gór, a nawet przebiegają na górskich potokach.

Jest to niezwykle urokliwe miasto, z piękną panoramą gór, posiadające wiele zabytków, muzeów, ponieważ zaistniało już za panowania Bolesława Wysokiego, na początku dwunastego wieku.
W czasie II wojny światowej, Wałbrzychem bardzo interesowała się Rzesza Niemiecka, gdyż z powodu górzystego położenia, bezkresnych lasów a także znakomicie rozwiniętej i przystosowanej do ówczesnych warunków infrastruktury miejskiej i przemysłowej, a przede wszystkim przygranicznemu położeniu, miasto miało być centrum naukowym i główną siedzibą niemieckich naukowców.

Obecnie Wałbrzych to miasto w główniej części turystyczne. Niezliczona ilość zabytków zachęca turystów do odwiedzenia przynajmniej części z bogatych zasobów miasta. Znajdują się tu zabytki architektury sakralnej, mieszczańskiej, wspaniałe zamki oraz pałace. Najbardziej znanymi budowlami są: zamek Książ, zamek Stary Książ i Palmiarnia. Inne ciekawe zabytkowe budowle to kościoły, kamienice, wille, szyby górnicze i wiele innych.

Hotel i restauracja Wałbrzych
Dla turystów zwiedzających to piękne miasto, zostały przygotowane hotele z wygodnie urządzonymi pokojami, eleganckimi łazienkami oraz profesjonalną obsługą. Pokoje posiadają wysoki standard oraz przystępną cenę. W hotelach można skorzystać z restauracji, serwujących dania kuchni śląskiej, tradycyjnej a także smaków kuchni innych krajów. Potrawy są przygotowywane z produktów najwyższej jakości, pięknie i szybko podane.

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended