| Bip serock | Hotel Toruń

Bip serock

Hotel Toruń

Dla wielu osób średniowiecze, szczególnie to późniejsze, pełne jest fascynacji. Znamy je oczywiście głównie z opowiadań historycznych, gdyż niewiele zachowało się do dzisiaj zabytków, które byłyby wciąż żywą opowieścią o tamtych właśnie czasach. Nie oznacza to jednak, że takich zabytków nie ma wcale. A Toruń i jego Średniowieczny Zespół Miejski jest tego najlepszym przykładem. Jeśli […]

Hotel Toruń
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

hotel-torun-8Dla wielu osób średniowiecze, szczególnie to późniejsze, pełne jest fascynacji. Znamy je oczywiście głównie z opowiadań historycznych, gdyż niewiele zachowało się do dzisiaj zabytków, które byłyby wciąż żywą opowieścią o tamtych właśnie czasach. Nie oznacza to jednak, że takich zabytków nie ma wcale. A Toruń i jego Średniowieczny Zespół Miejski jest tego najlepszym przykładem. Jeśli więc masz okazję, rezerwuj hotel Toruń zaś zagwarantuje Ci niezwykłe przeżycia.
Ten zespół miejski pomimo wielu zniszczeń, przetrwał w prawdziwej krasie. Znaleźć możemy tu bezcenne wręcz skarby architektury różnych epok. I chociaż o Toruniu mówi się, że jest skarbem gotyckim, nie brakuje tu zabytków w innych stylach, począwszy od renesansowego, poprzez barokowy i manierystyczny, aż po secesyjny i elektryczny. Krzyżacki Zamek, Ratusz, liczne spichrze, baszty, kamienice mieszczańskie, a wśród nich pomniki wielkich ludzi, w tym Mikołaja Kopernika – wszystko to sprawia, że w Toruniu można przenieść się na ulice średniowiecznej Polski.

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended