| Gazeta powiatowa Legionowo | Jak wędrować po górach zimą.

Gazeta powiatowa Legionowo

Jak wędrować po górach zimą.

Zima w górach nieodmiennie kojarzy nam się z nartami i snowboardem. Musimy jednak pamiętać, że turystyka górska przyciąga również fanów trekkingu, którzy nie muszą z powodu śniegu rezygnować z tej formy aktywności. Należy jednak pamiętać, że aby zdobywać szczyty w trudnych warunkach klimatycznych należy się odpowiednio przygotować. Po pierwsze musimy wyposażyć się w ciepłe i […]

Jak wędrować po górach zimą.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fuga sull'isola dell'AmoreZima w górach nieodmiennie kojarzy nam się z nartami i snowboardem. Musimy jednak pamiętać, że turystyka górska przyciąga również fanów trekkingu, którzy nie muszą z powodu śniegu rezygnować z tej formy aktywności. Należy jednak pamiętać, że aby zdobywać szczyty w trudnych warunkach klimatycznych należy się odpowiednio przygotować.
Po pierwsze musimy wyposażyć się w ciepłe i nieprzemakalne ubrania i obuwie, pamiętając też o bieliźnie termoaktywnej. Zimą nie można pozwolić sobie na przemoczenie, gdyż może to skończyć się dla nas zapaleniem płuc.
po drugie należy pamiętać, że idąc po śniegu męczymy się dwa razy bardziej, dlatego warto wyposażyć się w wysoko kaloryczne przekąski, aby zregenerowały nasze siły. Warto też mieć ze sobą termos z gorącym napojem i coś czym będziemy mogli łatwo rozpalić ognisko.
Najważniejszą jednak rzeczą jest poinformowanie najbliższej jednostki pogotowia górskiego o planowanej przez nas wędrówce, aby w razie braku kontaktu, dyżurny mógł szybko zareagować i wysłać nam pomoc.

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended