| Bip Legionowo | Majorka

Bip Legionowo

Majorka

Majorka jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp świata. Oferuje turystom cudowne morze, wspaniałe, zalesione góry, spokój lub wręcz przeciwnie: upojną zabawę do białego rana. Koniecznie na Majorce trzeba zwiedzić Palmae Mallorca. Miasto nie odbiega swym charakterem od innych dużych miast europejskich; najpiękniejsza i najbardziej klimatyczna jest stara część miasta z plątaniną uliczek i niewielkich placów, […]

Majorka
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)

organizacja imprez (5)Majorka jest jedną z najczęściej odwiedzanych wysp świata. Oferuje turystom cudowne morze, wspaniałe, zalesione góry, spokój lub wręcz przeciwnie: upojną zabawę do białego rana.
Koniecznie na Majorce trzeba zwiedzić Palmae Mallorca. Miasto nie odbiega swym charakterem od innych dużych miast europejskich; najpiękniejsza i najbardziej klimatyczna jest stara część miasta z plątaniną uliczek i niewielkich placów, przy których zawsze jest coś ciekawego do obejrzenia. Na przykład, wybudowana na murach dawniejszego meczetu wspaniała katedra La Seu, pełna przestrzeni (121 metrów długości) światła. Niedaleko katedry wznosi się siedziba dawnych mauretańskich władców wyspy, Palau de l?Almudaina, a po czterowiecznej władzy Maurów pozostały także Łaźnie Arabskie.
Wielką atrakcją pobytu na Majorce są także wycieczki w góry. Z drogi widać Dolinę Pomarańczy, najwyższy szczyt wyspy a widoki są przepiękne
Na Majorce jest też muzeum poświęcone Fryderykowi Chopinowi i jego partnerce George Sand ? mieszkali kiedyś na wyspie przez cztery miesiące?

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended