Starostwo powiatowe Legionowo wydział komunikacji

Palermo ? Włochy

Palermo na Sycylii pamięta starożytne czasy Fenicjan, podbój Kartaginy i panowanie arabskie. Wszystko to można znaleźć w tym mieście, które żyje swoim własnym, kolorowym życiem. Mimo, że nie brakuje tu wspaniałych zabytków historycznych i architektonicznych ( na przykład w katedrze, która była kilkakrotnie przebudowywana a jej początek datuje się na jedenasty wiek naszej ery, znajdują […]

Palermo ? Włochy
1 vote, 4.00 avg. rating (80% score)

skoki-tandemowe-7Palermo na Sycylii pamięta starożytne czasy Fenicjan, podbój Kartaginy i panowanie arabskie. Wszystko to można znaleźć w tym mieście, które żyje swoim własnym, kolorowym życiem. Mimo, że nie brakuje tu wspaniałych zabytków historycznych i architektonicznych ( na przykład w katedrze, która była kilkakrotnie przebudowywana a jej początek datuje się na jedenasty wiek naszej ery, znajdują się królewskie groby) to do Palermo nie przyjeżdża się po to, by je podziwiać. Przyjeżdża się tu, aby poczuć niezwykłą atmosferę tego wielokulturowego miasta? zjeść najwspanialsze lody, poczuć zapach najprzeróżniejszych ziół na arabskim bazarze i skosztować tutejszych przysmaków. Prawdziwe miasto można poznać dopiero wtedy, gdy zboczy się z głównych tras?
Warto odwiedzić wspaniały port, który dla Sycylijczyków nazywa się Palermu lub Palemmu już w czasach starożytnych nazywany był Wielkim Portem.
Jedyną niedogodnością w tym mieście jest to, że nie można się porozumieć w języku angielskim, ale Sycylijczycy są bardzo życzliwi i pomocni wobec turystów?

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended