| Bip serock | Raj na wodach oceanu ? Madera

Bip serock

Raj na wodach oceanu ? Madera

Madera to portugalska wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckim w odległości około 1000 kilometrów od Lizbony, czyli stolicy tego kraju. Wyspa jest górzysta a jej powierzchnia wynosi około 800 kilometrów kwadratowych. Wyspa jest idealnym miejscem na jesienny urlop: gdy u nas w październiku jest już zimno, deszczowo i ponuro, tutaj temperatura wynosi około 24 stopnie Celsjusza […]

Raj na wodach oceanu ? Madera
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

tani hostel (1)Madera to portugalska wyspa leżąca na Oceanie Atlantyckim w odległości około 1000 kilometrów od Lizbony, czyli stolicy tego kraju. Wyspa jest górzysta a jej powierzchnia wynosi około 800 kilometrów kwadratowych.
Wyspa jest idealnym miejscem na jesienny urlop: gdy u nas w październiku jest już zimno, deszczowo i ponuro, tutaj temperatura wynosi około 24 stopnie Celsjusza i roślinność jest w pełnym rozkwicie: z drzew spadają dojrzałe owoce mango, maracui i papai a wspaniale utrzymane ogrody i lasy wawrzynowe zachęcają do pieszych wędrówek. Trasy dla piechurów prowadzą wzdłuż zabytkowych kanałów wodnych zwanych lewadami, które dosłownie oplatają całą wyspę.
Zwiedzając wyspę w sposób zmotoryzowany, drogą wzdłuż oceanu mija się przepaście, wodospady, tunele?dojeżdżając do Sao Vincente można tam zwiedzić jaskinie, które utworzone zostały podczas erupcji wulkanu, która miała miejsce już kilkaset tysięcy lat temu?po drodze mija się także tradycyjne kolorowe domki w kształcie litery A krytych strzechą?i wyspa Madera słynie jeszcze z wyśmienitego wina pod tą samą nazwą?

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended