| Wydział komunikacji Legionowo | Sposoby szukania promocji lotniczych

Wydział komunikacji Legionowo

Sposoby szukania promocji lotniczych

Sposoby szukania promocji lotniczych Szukając dobrych promocji lotniczych często przeglądamy wiele systemów rezerwacyjnych różnych linii lotniczych, czy korzystamy z wyszukiwarek lotów i tracimy wiele czasu na znalezienie dobrej dla nas oferty. Zdarza się tak, że gdy już znajdziemy naszą wymarzoną ofertę na dany lot, to jest ona już nieaktualna albo dużo droższa. Są sposoby aby […]

Sposoby szukania promocji lotniczych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Sposoby szukania promocji lotniczych

Szukając dobrych promocji lotniczych często przeglądamy wiele systemów rezerwacyjnych różnych linii lotniczych, czy korzystamy z wyszukiwarek lotów i tracimy wiele czasu na znalezienie dobrej dla nas oferty. Zdarza się tak, że gdy już znajdziemy naszą wymarzoną ofertę na dany lot, to jest ona już nieaktualna albo dużo droższa.

Są sposoby aby zminimalizować to niekorzystne zjawisko, dzięki czemu nie musisz tracić tyle czasu na szukanie.

Oto kilka wskazówek jak znaleźć tanie bilety lotnicze:

1. Jeżeli chcesz pierwszy wiedzieć o najnowszych ofertach linii lotniczych, korzystaj z ofert portali internetowych, które publikują na swojej stronie najnowsze promocje lotnicze. Znajdziesz tam codziennie aktualizowane najciekawsze i najtańsze oferty linii lotniczych. Dzięki temu będziesz wiedział pierwszy przed innymi i będziesz miał dużą szansę na zakup tanich biletów w Twoje ulubione miejsce.

2. Jeżeli nie możesz znaleźć dobrej ceny, spróbuj zmienić daty podróży. Bądź elastyczny – dzięki temu może udać Ci się znaleźć doskonałą cenę w innym terminie.

3. Pomyśl dwa razy zanim podejmiesz decyzję o ilości bagażu. Często w tanich liniach lotniczych trzeba płacić dodatkową, dość dużą opłatę za bagaż. Jeżeli już musisz, zrób opłatę za bagaż rejestrowany przez internet – bywa że na lotnisku przed wylotem opłata ta może być 2 razy droższa. Postaraj się jednak zmniejszyć koszty i leć z samym bagażem podręcznym.

4. Za bilety płać na stronach linii lotniczych odpowiednimi kartami, od których nie pobierane są dodatkowe opłaty (np. Ryanair – MasterCard Prepaid, Wizz Air – Citi Wizz). Bywa, że płacąc inną kartą niż wymaga dana linia lotnicza, dopłacasz za pojedynczy odcinek lotu dość duże kwoty (np. w Wizz Air nawet 36 zł).

5. Jeżeli możesz to leć w środku tygodnia. Bilety w środy czy czwartki są przeważnie tańsze niż w weekendy.

6. Unikaj lotów w święta, wakacje, ferie, weekendy – bilety w tych okresach są przeważnie droższe.

7. Tanie linie lotnicze proponują przy rezerwacji biletów dużo dodatkowych opcji typu: pierwszeństwo wejścia na pokład, wybór miejsca w samolocie, powiadomienie sms o stanie rezerwacji, ubezpieczenie. Większość z tych rzeczy jest zbędna (szczególnie na krótkich przelotach), a ubezpieczenie taniej wykupisz indywidualnie.

Mam nadzieję, że te porady będą przydatne i pamiętaj: jeżeli trafisz na dobrą promocję działaj możliwie jak najszybciej – zdarza się, że dobra promocja nie trwa długo.

Przyjemnego lotu!

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended