| Gazeta powiatowa Legionowo | Stolica Czech ? Praga

Gazeta powiatowa Legionowo

Stolica Czech ? Praga

Praga to jedno z piękniejszych miast dzisiejszej Europy, pełne pięknych widoków, wspaniałych zabytków i uroczych zakątków. Jednym z nich jest najstarszy na świecie kamienny most ( XIV wiek) Karola. Na moście stoi 30 posągów świętych i tablica poświecona św. Janowi Nepomucenowi, która aż świeci się od milionów dotykających ją dłoni?legenda głosi, że kto jej dotknie, […]

Stolica Czech ? Praga
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

Czarter jachtów morskich Bałtyk (7)Praga to jedno z piękniejszych miast dzisiejszej Europy, pełne pięknych widoków, wspaniałych zabytków i uroczych zakątków. Jednym z nich jest najstarszy na świecie kamienny most ( XIV wiek) Karola. Na moście stoi 30 posągów świętych i tablica poświecona św. Janowi Nepomucenowi, która aż świeci się od milionów dotykających ją dłoni?legenda głosi, że kto jej dotknie, ten na pewno wróci do stolicy Czech, a że miasto jest piękne każdy wyraża na to wielką ochotę. Przechodząc przez ten most można podziwiać panoramę starej Pragi: po jednej stronie mostu rozciąga się widok na Małą Stranę ze strzelistymi wieżami, a po drugiej stronie mostu wspaniały widok na Hradczany. Kto znajdzie się na wzgórzu, na którym stoją Hradczany i rozejrzy się dookoła, nie zapomni tego wspaniałego widoku. Niedaleko zamku usytuowana jest jedna z najstarszych w Europie średniowieczna katedra św. Wita.
Z Pragą związany był wielki pisarz Franz Kafka (na starym mieście jest muzeum jemu poświęcone) o Dobrym Wojaku Szwejku nie wspominając.
W letnie dni na ulicach Pragi królują dźwięki jazzu a w licznych knajpkach czekają na strudzonego turystę knedliki z gulaszem, smażony ser i wspaniały kufel czeskiego piwa?

Pozostałe teksty o podróżach oraz turystyce:

recommended